Augšdaugavas novadā norisināsies Zemessardzes mācības

Augšdaugavas novadā norisināsies Zemessardzes mācības

12. un 13. martā Augšdaugavas novada Līksnas pagastā tiks organizēta Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona mācībās zemessargi praktiski nostiprinās iemaņas darbam ar visurgājēju “BANDVAGN-206”. Paredzēta braukšanas apmācība gan pa viegli izbraucamiem ceļiem, gan arī šķēršļotā apvidū. Apmācību laikā nav paredzēta ieroču izmantošana.

Zemessardzes apbruņojumā esošie visurgājēji nepieciešamības gadījumā tiek izmantoti arī AS “Latvenergo” uzdevumu atbalstam. Pateicoties augstajiem pārgājības rādītājiem, “BANDVAGN-206” spēj piekļūt tām elektroenerģijas pārrāvumu vietām, kur cita veida tehnika nevar piebraukt.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Daugavpils valstspilsētas, Augšdaugavas novada Līksnas, Vaboles un Maliņovas pagastu apkārtnē notiks militārās tehnikas un zemessargu pārvietošanās pa koplietošanas un meža ceļiem. Iespējami īslaicīgi ceļu satiksmes traucējumi. Tā kā “BANDVAGN-206” ir aprīkots ar gumijas kāpurķēdēm, tas nebojā ceļa segumu.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek teritorijās, kas saskaņotas ar pašvaldībām un VAS “Latvijas Valsts meži”. Atbildīgā persona ir sazvanāma pa tālruni 26562669.

Nacionālie bruņotie spēki aicina visu Latvijas reģionu iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām aktivitātēm, kurās atbilstoši mācību plāniem piedalās gan nacionālās, gan sabiedroto valstu militārās vienības. Jebkuru militāro mācību mērķis ir valsts aizsardzības spēju uzlabošana un reģionālās drošības stiprināšana.

Visi mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, ierobežojot Covid-19 infekcijas izplatību.

 

Par Zemessardzi

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  67209865 vai 26562669, vai rakstīt uz e-pastu  34bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Daugavpilī, Lidotāju ielā 1A.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē ir atrodama tīmekļvietnēs www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

 

Foto (ilustratīva nozīme): Zemessardzes 3.Latgales brigādes arhīvs

 

Informāciju sagatavojusi:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļa

Tālrunis: 26192444Skip to content