E-adrese – ērtāka saziņa ar valsts un pašvaldību iestādēm

E-adrese – ērtāka saziņa ar valsts un pašvaldību iestādēm

Saziņas un valsts pārvaldes publisko pakalpojumu saņemšanas atvieglošanai Augšdaugavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot elektronisko saziņas rīku – elektronisko adresi jeb e-adresi, kas pieejama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv.

Kopš 2018.gada ir izveidota oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese, kuru šobrīd iespējams izveidot ikvienai privātpersonai – gan fiziskai personai no 14 gadu vecuma, gan juridiskai personai.

  • E-adrese ir drošs saziņas kanāls oficiālajai saziņai un dokumentu apmaiņai ar valsts un pašvaldību iestādēm, tai skaitā uz e-adresi ir iespējams sūtīt arī ierobežotas pieejamības informāciju.
  • E-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. Izveidojot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.
  • E-adrese aizstāj ierakstītu vēstuli un nodrošina personas datu drošību. Visi dokumenti tiek uzglabāti 5 gadus.
  • E-adrese ļauj būt mobilam un saņemt oficiālās ziņas elektroniski jebkurā laikā un vietā. E-adrese ietaupa laiku un samazina izdevumus dokumentu sagatavošanai, drukāšanai un nosūtīšanai pa pastu.

E-adresei var piekļūt ar noteikta līmeņa (valsts garantētu) elektroniskās identitātes līdzekļiem. Šobrīd tie ir personas apliecība (eID karte), mobilā lietotne eParaksts mobile vai eParaksts karte juridiskām personām.

E-adresi ir iespējams izveidot, spiežot uz https://www.latvija.lv/eaddress/reg.

Vairāk informācijas https://www.latvija.lv/lv/BUJEadrese un https://mana.latvija.lv/e-adrese/.

Informācija par eParaksts lietošanu un pieejamajiem pakalpojumiem ir pieejama https://www.eparaksts.lv/lv/:

  • eID karte ar aktivizētu e-parakstu (izsniegti PIN kodi);
  • mobilā lietotne «eParaksts mobile» (identitātes apliecināšanai) un «eParakstsLV» (dokumentu e-parakstīšanai);
  • «eParaksts» karte (juridiskām personām un iestādēm).

 Skip to content