Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas Mākslas programmas audzēkņi starp labākajiem valstī

Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas Mākslas programmas audzēkņi starp labākajiem valstī

***Šā gada sākumā visās Latvijas mākslas skolās norisinājās valsts konkurss profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem. Konkursa dalībnieki – audzēkņi no visām simts Latvijas mākslas skolām – risināja tēmu „Domāšana telpā un scenogrāfija”. Radošie uzdevumi tika īstenoti telpā – tā dēvētajā „melnajā kastē”, ko scenogrāfi tradicionāli izmanto maketu veidošanā. Dalībnieki vecumā no 11 līdz 13 gadiem ar scenogrāfijai raksturīgiem izteiksmes līdzekļiem attēloja emocijas un sajūtas kastē ar nelielu skatīšanās lodziņu. Savukārt audzēkņi vecumā no 14 līdz 16 gadiem kastē ar vienu atvērtu plakni maketā asociatīvi attēloja pašu izvēlētu skaņdarbu.

***Valsts konkursa otrajai kārtai Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola izvirzīja 3 audzēkņu darbus – Dzintara Plešnera „Tukšā galva” (II grupa), Megijas Krapānes „Haoss” un Annas Stašānes „Dancing in the dark” (III grupa). Darbus vērtēja scenogrāfijas profesionāļi  Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo un Krišjānis Elviks, un ar lepnumu jāatzīst, ka kārtējo reizi ilūkstieši ir laureātu statusā – pēc žūrijas  vērtējuma 1. vieta tika piešķirta Dzintaram Plešneram (skolotāja Lelde Kundziņa). „Dzintara darbs „Tukšā galva” ir drosmīgs un radikāls, tas pārsteidz ar savu konceptuālo domu un tās vizuālo risinājumu. Prāts – kā telpa, tunelis – kā prāts, kā aka, no kuras kaut kas var tikt izvilkts, ir ietilpīgs tēls,” teic eksperti.

***Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstādē „Melnā kaste” varēja ielūkoties no 19. jūnija līdz 14. augustam Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā (E. Smiļģa ielā 37, Rīgā), no 25. augusta līdz 22. septembrim tie vēl būs apskatāmi muzeja Mazajā zālē, savukārt 22. septembrī notiks laureātu apbalvošana.

***Paldies visiem  audzēkņiem par interesantajiem konkursa darbu risinājumiem un skolas pedagogiem Leldei Kundziņai, Olgai Rakelei un Ērikam Valpēteram par ieguldīto darbu audzēkņu talantu atraisīšanā un darba kultūras ieaudzināšanā!Skip to content