“Latvian Voices” viesojās Ilūkstē

“Latvian Voices” viesojās Ilūkstē

Programmas “Latvijas skolas somas ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5. – 12. klašu skolēni apmeklēja vokālās grupas “Latvian Voices” koncertlekciju “Kas ir a capella”, iepazīstot cilvēka balss dažādās iespējas un daudzbalsības enerģiju.

Skolēniem bija iespēja uzzināt par a capella mūzikas žanriem, pasaules populārākajām grupām, kā arī klātienē dzirdēt “Latvian Voices” paraugdemonstrējumus, uzzināt, cik daudzu profesiju pārstāvjiem jāiesaistās, lai tiktu organizēts “Latvian Voices” koncerts. Visiem patika, ka koncertlekcijas laikā grupa dziedāja dažādos žanros, bet vislielāko apbrīnu izpelnījās grupas atskaņotais E. Dārziņa “Melanholiskais valsis”. Novērtējot pasākumu, skolēni atzīst, ka a capella ir interesants, oriģināls un ļoti saistošs mūzikas stils.

“Latvian voices” koncertlekcija bija ļoti interesanta. Nekad iepriekš neesmu interesējusies par a cappella žanru, tāpēc tas bija informatīvs pasākums. Vēstījums par a cappella, kas tika saistīts ar dziesmu izpildījumiem, noturēja uzmanību visa pasākuma garumā.”

“Manuprāt, pasākums bija ļoti saistošs. Bija interesanti vērot, uz ko ir spējīga cilvēka balss, kā arī darboties līdzi, radot dažādas skaņas un uzzinot kaut ko jaunu. Pasākums bija ļoti skanīgs un emocionāls. Dažu dziesmu laikā pat pa ķermeni pārskrēja trīsas.”

5.klases skolniece Arīna raksta: ”Godīgi sakot, man viss patika! Tagad man patīk šī grupa, mūzika ir oriģināla un gribētos klausīties šo mūziku visu laiku.”

6.klases skolēniem patika aizraujošā aktivitāte visiem skatītājiem. Bet, pēc viņu domām,  nodarbināt varēja vēl vairāk.

Pateicamies Ilūkstes Kultūras un mākslas centra vadītājai Indrai Madarniecei un visiem darbiniekiem par atbalstu, “Latvian Voices” par izglītojošo koncertlekciju un dāvanu skolai.

 

Ilūkstes Raiņa vidusskolas programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Ilga Kaniņa


“Latvian Voices” viesojās Ilūkstē
“Latvian Voices” viesojās Ilūkstē

Skip to content