Par muzikālo izrādi – rokoperu “Mauglis’’

Par muzikālo izrādi – rokoperu “Mauglis’’

***Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.–9. klašu skolēni virtuālā veidā vēroja nodibinājuma „Latvijas Jaunatnes teātris” un SIA „Producents.lv” izrādi – rokoperu „Mauglis” un pēc tam to izvērtēja.

***Var piebilst, ka minēto klašu skolēni mūzikas stundās tika informēti par rokoperas uzbūves principiem, tās mūzikas un vārdu autoru, tika atskaņotas populārākās dziesmas. Savukārt latviešu literatūras stundās tika pārrunāts Radjarda Kiplinga grāmatas „Džungļu grāmata” sižets, stāstu galvenā varoņa Maugļa pārdzīvojumi mūžamežā.

***Pēc rokoperas noskatīšanās skolēni izvērtēja redzēto. Daļa 9. klašu skolēnu atzinīgi novērtēja izrādes scenogrāfiju, kura kopā ar gaismu spēlēm, dažādiem efektiem un mūziku spēja radīt džungļu noskaņu un emocionālu atmosfēru. Skolēni pamanīja un atzinīgi novērtēja aktieru spēli. Daži tēli – zvēri – bija ļoti pārliecinoši un atgādināja attēlojamo dzīvnieku uzvedības manieri, viņu izturēšanās savdabību. Visinteresantākie šķita šādi tēli: Balu, Bagira, Banderlogi, Rakša, Akela, Tabakijs.

***Liela daļa skolēnu atpazina melodijas, kas ir dzirdētas arī radio un dažādos pasākumos. Jaunāko klašu skolēni kustējās līdzi mūzikas ritmam, izdomāja savas kustības, atdarināja ierakstā redzamās. Viņi apgalvoja, ka mūzika ir aizraujoša, dziesmas uzrunājošas.

***Tomēr gandrīz visi skolēni vēlētos skatīties izrādi teātrī, jo tad gan teātra atmosfēra, gan skaņas un efekti, gan scenogrāfija un mūzika iedarbojas uz skatītājiem citādāk, tāpēc emocijas noteikti tiktu gūtas citas.

***Daži skolēni akcentēja to, ka cilvēks dzīvnieku barā ir aizsargātāks, salīdzinot ar cilvēku sabiedrību, un Kiplings ir radījis miniatūru dzīvnieku kopumu, kur valda cilvēku sabiedrības principi.

***Daži skolēni pat negaidīja, ka šī izrāde viņus tik ļoti aizraus un iespaidos, dos optimismu un vēlmi darboties tālāk.

Viedokļus apkopoja:

skolotājas Zinaīda Ķedere un Anita Meikšāne

 

 

 

 

 

 


Par muzikālo izrādi – rokoperu “Mauglis’’
Par muzikālo izrādi – rokoperu “Mauglis’’
Par muzikālo izrādi – rokoperu “Mauglis’’

Skip to content