Šajā nedēļā ģimenes ārsti pamatā vakcinācijai izmantoja Moderna vakcīnas

Šajā nedēļā ģimenes ārsti pamatā vakcinācijai izmantoja Moderna vakcīnas

Turpinot vakcināciju, šodien pēc iepriekš veidotā pieraksta caur vietni manavakcina.lv vakcinācija prioritāro grupu ietvaros turpinās 5 liela mēroga centros visā Latvijā. Kopumā šīs nedēļas 5 darba dienās vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši vismaz 36 648 iedzīvotāji, kas ir vēsturiski lielākais vakcinēto skaits nedēļā. No tiem gandrīz 9 500 iedzīvotāji saņēmuši jau otro, noslēdzošo vakcīnas devu. Šobrīd Latvijā izmantoto devu skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu sasniedz 13%. Vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 11% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Kopumā sadalei pa ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm šonedēļ tika sadalītas vairāk nekā 41 000 vakcīnu devas, no tām 58% bija Moderna vakcīnas, 35% – Pfizer, atlikusi daļa – AstraZeneca otrajām devām.

Vakcinācijas nodrošināšanai 78% gadījumu Modernas vakcīnas izmantoja ģimenes ārsti, 22% gadījumu – ārstniecības iestādes. Līdz šim vakcināciju ar Pfizer veica tikai lielās slimnīcas, kas nodrošina vakcinācijas pakalpojumu, kā arī atsevišķas ārstniecības iestādes, bet jau tuvākajā laikā Pfizer piegādi varēs nodrošināt arī plašākam vakcinācijas pakalpojumu veicēju klāstam. Ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām šajā nedēļā vakcināciju veica 83% ārstniecības iestāžu un 17% ģimenes ārstu.

Vērtējot vakcināciju pa dienām šonedēļ, vidējais Moderna un Pfizer izmantoto vakcīnu apjoms bijis no 77% līdz pat 92%.

 

Kontakti:

Veselības ministrijas vakcinācijas projekta komanda

Agnese Strazda, agnese.strazda@vm.gov.lv, 29149306

Ieva Stūre, ieva.sture@vm.gov.lv, 29450530Skip to content