Sēlijā norisināsies vides inteliģences vasaras skola

Sēlijā  norisināsies vides inteliģences vasaras skola

Biedrība ”Sēlijas laivas” uzsāk apmācību ciklu par norisēm dabā ar dažādu speciālistu piedalīšanos.

 

Šīs vasaras un rudens laikā notiks apmācību cikls, kas sastāvēs no trim daļām: pirmā daļā būs zināšanas dabas inteliģences stiprināšanai trīs lekcijās ar entomologu, ornitologu un hidrobiologu. Otrajā daļa būs divu praktisko nodarbību cikls par drošu un saudzīgu aktīvo atpūtu dabā: pārgājienos un atpūtā uz ūdens ar laivu. Trešā, noslēdzošā daļa, būs ar sabiedrības iesaisti, izmantojot atkritumu mazināšanas kampaņu, kas tiks īstenota ar plogging skrējienu un vides spēli, kurā būs apkopotas iepriekšējās apmācību daļās iegūtās zināšanas un prasmes.

 

Pirmā aktivitāte notiks 19.06.2021., kad gaidāms 21 kilometru garš nakts pārgājiens Gārsene – Asare – Gārsene ar entomologu Jāni Saulīti. Ieteicams cilvēkiem ar pārgājienu pieredzi.

03.07.2021. būs ap 10 kilometru garš pārgājiens ar ornitologu Gaidi Grandānu. Vieta tiks precizēta. Paredzēts cilvēkiem bez iepriekšējas pārgājienu pieredzes.

24.07.2021. tiks organizēts augstas grūtības nakts pārgājiens pa Radžupes upes gultni ar pārgājienu ekspertu Māri Resni.

26.07.2021. gaidāms ģimenēm draudzīgs pārgājiens pa Gārsenes dabas takām ar hidrobiologu Matīsu Žagaru.

Pārējo aktivitāšu norises vietas un laiki tiks precizēti. Aktuālā informācija par projekta gaitu pieejama biedrības Faceboka lapā.

Uz pārgājieniem obligāta pieteikšanās pa tālr. +37128616357 vai e-pastā: selijaslaivas@gmail.com, lai organizatori spētu ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības. #Tiekamies drīz!

Projekts “Vides inteliģences vasaras skola” tiek īstenots LEADER projektu atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai struktūrfonda ietvaros. Projekts atbalstīts biedrības “Lauku partnerība “Sēlija”” SVVA stratēģijas rīcībā “Apmācību nodarbības”. Projekta publiskais finansējums – 1800.00 EUR, biedrības “Sēlijas laivas” līdzfinansējums – 200.00 EUR. Ar šī projekta realizāciju tiks iegūta zinošāka, izprotošāka, domājošāka un uz līdzdarbību dizainēta sabiedrība.

 

Biedrība “Sēlijas laivas” reģistrēta Aknīstē 2018. gadā un savā neilgajā darbības laikā jau guvusi ievērību Nevaldības organizāciju jomā. Līdz šim īstenoti 8 dažādu finansētāju atbalstīti projekti un vairākas brīvprātīgās vides sakopšanas iniciatīvas. 2019. gadā biedrība uzvarēja Eiropas lauku parlamenta konkursā par iedvesmojošāko vietējās iniciatīvas stāstu, pārstāvot Sēliju Spānijas ciemā Kandā.

Ziņu sagatavoja:

Santa Šmite

biedrības “Sēlijas laivas”

projektu vadītāja


Sēlijā  norisināsies vides inteliģences vasaras skola

Skip to content