Sēlijas ģerbonis, visticamāk, būs redzams nākošgad

Sēlijas ģerbonis, visticamāk, būs redzams nākošgad

Jau kopš šī gada marta aizsākts Sēlijas ģerboņa apspriešanas process, bet reāls darbs pie ģerboņa zīmēšanas vēl nav sācies. Kad beidzot būs redzams ģerbonis, iespējams noskaidrot trešajā kampaņas video.

 

2021.gada 6. oktobrī Rīgas pilī notika Valsts heraldikas komisijas rīkots darba seminārs “Sēlijas ģerbonis: heraldiskais ietvars un iespējamie risinājumi”, lai pārrunātu saņemtos priekšlikumus latviešu vēsturiskās zemes Sēlijas ģerbonim.

 

Šī gada laikā Valsts heraldikas komisija ir saņēmusi četrus oficiālus ģerboņa priekšlikumus – no kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas”, Stendera biedrības, Lauku partnerības “Sēlija”, kā arī no bijušās Latvijas Pašvaldību savienības struktūrvienības “Sēlijas novadu apvienība”. Tāpat komisija aktīvi sekojusi līdzi publikācijām plašsaziņas līdzekļos un viedokļiem sociālajos medijos. Liela tiesa no tiem tika publicēti kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” viedokļu kampaņas “Sēlijas vēsturiskās zemes ģerbonis” laikā, kas īstenota ar Aktīvo iedzīvotāju fonda Latvijā atbalstu.

 

Kā skaidro vēsturnieks, Valsts heraldikas komisijas loceklis Armands Vijups, ģerbonis, visticamāk, būs redzams tikai nākošgad: “Kad būs panākta konceptuāla vienošanās par ģerboņa risinājumiem, kurus virzīt tālāk, tad arī sāksies konkrētā ģerboņa attēla izveidošana. Arī tas prasīs zināmu laiku, tas nebūs mēneša laikā. Visticamāk, Sēlijas iedzīvotājiem ģerboni būs iespējams redzēt nākošā gada pavasara beigās. Tad tas līdzvērtīgi pievienosies esošajiem četriem vēsturisko zemju ģerboņiem.”

 

Pēc tikšanās Rīgas pilī kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” valdes priekšsēdētāja Daina Aluzāne atzīst, ka ir gandarīta: “Valsts heraldikas komisija bija rūpīgi iepazinusies ar visiem iesniegtajiem priekšlikumiem un apjomīgo darba kopsavilkumu no visām 7 sabiedriskajām apspriedēm. Atzinīgi tika novērtēts ieguldītais darbs pie Sēlijas identitātes veidošanas un stiprināšanas. Tālāk diskusijas notiks heraldikas komisijas iekšienē un gala lēmums tiks nodots māksliniekam. Ģerboni kā gatavu grafisko attēlu redzēsim tikai nākošgad, taču ļoti iespējams, ka pašu simbolu uzzināsim jau šī gada beigās.”

 

Projekts “Sēlijas vēsturiskās zemes ģerbonis” tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam Aktīvo iedzīvotāju fonda Latvijā  programmas “Demokrātijas kultūra” ietvaros, projekta līgums Nr. AIF/2020/R/26. Tā kopējais finansējums ir 9960,96 €. Par materiāla saturu atbildīgs ir Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”.

  

PUBLICITĀTES ATTĒLI

  1. Kad būs redzams Sēlijas ģerbonis? Foto: ekrānšāviņš no video.
  2. Valsts heraldikas komisijas darba seminārs Rīgas pilī “Sēlijas ģerbonis: heraldiskais ietvars un iespējamie risinājumi”. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.
  3. Valsts heraldikas komisijas darba seminārs Rīgas pilī “Sēlijas ģerbonis: heraldiskais ietvars un iespējamie risinājumi”. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

 

CITI PIELIKUMI

  1. Video “Kad būs redzams Sēlijas ģerbonis?” https://ej.uz/selijasgerbonis4

 

 

Informāciju sagatavoja:                    Jānis Dzimtais
kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas”
sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists
info@selija.com

FACEBOOK: Sēlijas salas
YOUTUBE: Sēlijas salas
INSTAGRAM: @selijas.salas
#sēlijassalas


Sēlijas ģerbonis, visticamāk, būs redzams nākošgad
Sēlijas ģerbonis, visticamāk, būs redzams nākošgad

Skip to content