Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargiem sākas pamatapmācības nometne

Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargiem sākas pamatapmācības nometne

***8. augustā Augšdaugavas novada militārajā poligonā „Meža Mackeviči” svinīgi atklāta Zemessardzes 3.  Latgales brigādes rīkotā jauno zemessargu militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalās vairāk nekā 70 zemessargi no visiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem.

***Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Parasti apmācības notiek lauka nometnes veidā, lai koncentrētu pieejamos personāla, materiāli tehnisko līdzekļu un finanšu resursus.

***Kursa laikā zemessargi apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs u. c.. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

***Pamatapamācības nometni organizē Zemessardzes 3.  Latgales brigādes štābs. Apmācību teorētiskās un praktiskās nodarbības šajā kursā vadīs instruktori no brigādes štāba un bataljoniem.

***Zemessargu militārās pamatapmācības kurss noslēgsies šī gada 28. augustā. Visā nometnes laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta drošībai un tiks ievērotas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

***Pamatapmācības kursa laikā Augšdaugavas novada Vaboles pagastā, militārā poligona „Meža Mackeviči” apkaimē ir plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, kā arī tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

***2021. gada 23. augustā apritēs 30 gadi kopš dibināta Latvijas Republikas Zemessardze. Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus. Jau ziņots, ka no 12. jūlija Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi atbalsta Valsts robežsardzi uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju.

 

Foto: Zemessardzes 3.  Latgales brigādes zemessargu militārās pamatapmācības nometnes atklāšana 8. augustā Augšdaugavas novada militārajā poligonā „Meža Mackeviči”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļa

Tālr. 26192444

E-pasts: evita.kozule@mil.lv

Facebook/ Latgales brigādes zemessargiSkip to content