Zemessardzes 32. kājnieku bataljonā noslēdzies pamatapmācības kurss

Zemessardzes 32. kājnieku bataljonā noslēdzies pamatapmācības kurss

27. martā Rēzeknē, Zemessardzes 32. kājnieku bataljonā noslēdzās plānveida militārās pamatapmācības kurss. Apmācības notika nedēļas nogalēs. Zemessargi praktiski trenēja lauka kaujas iemaņas un tika sagatavoti turpmākajam dienestam.

“Militārais pamatapmācības kurss noritēja intensīvi. Katru dienu 10 līdz 12 stundas tika atvēlētas teorētisko un praktisko zināšanu apgūšanai: lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušana, topogrāfija, pirmā medicīniskā palīdzība, ierindas apmācība un citas prasmes, kuras primāri nepieciešamas apgūt katram zemessargam. Zemessardzes 32. kājnieku bataljona pamatapmācības kursu vadīja instruktori – pieredzējuši bataljona zemessargi, kā arī profesionālā dienesta karavīri. Pamatapmācības kursa noslēgumā zemessargi kārtoja teorētiskos un praktiskos pārbaudījumus,“ stāsta bataljona komandieris majors Zigmārs Krišāns.

Zemessardzes 3. Latgales brigādē militārās pamatapmācības kurss tiek organizēts divas reizes gadā – ziemā un vasarā. Darba devējam, ievērojot Darba likumā noteikto, ir jāpiešķir zemessargam piecas apmaksātas darba dienas dalībai pamatapmācības nometnē. Pārējās apmācību dienas zemessargs plāno no pamatdarba un ģimenes pienākumiem brīvajā laikā.

Zemessargiem, kuriem nav iespēja ieplānot 21 dienu nepārtrauktām mācībām, tiek piedāvāta iespēja militārās pamata zināšanas un prasmes apgūt pa posmiem nedēļas nogalēs.

Par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju, sākot no 32 eiro dienā, un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju – 9,96 eiro dienā.

Pēc pamatapmācības kursa beigām, veicot personāla plānošanu un atlasi dažādiem amatiem Zemessardzes vienībās, tiek izvērtēta zemessargu civilā izglītība un darba pieredze, lai katru vispiemērotākajā veidā varētu integrēt militāro uzdevumu izpildē. Dienesta laikā zemessargs izvēlas apgūt kādu no militārajām specialitātēm. Piemēram, sakarnieka, granātnieka, ložmetējnieka, izlūka, snaipera, mīnmetējnieka, vai karavīra-glābēja specialitāti. Plašāks apraksts par minētajām specialitātēm atrodams tīmekļvietnē: https://esizemessargs.lv/lv/specialitates.

Lai interesents varētu pieteikties dienestam Zemessardzē, pirmais solis ir zvans uz numuru 1811 vai vēstule uz elektronisko adresi esizemessargs@mil.lv. Savukārt, par zemessarga kandidātu var kļūt, uzrakstot iesniegumu un iesniedzot dokumentus. Pēc medicīniskās pārbaudes veikšanas drošības iestādes tālāk izvērtē kandidāta atbilstību Zemessardzei. Nākamais posms ir  pirmszvēresta apmācība, tai seko zemessarga zvēresta došana. Noslēdzošais posms – pamatapmācība. To var apgūt centralizētā trīs nedēļu ilgā nometnē vai ilgākā laika posmā, nedēļas nogalēs.

Dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessargi pastāvīgi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļu nogalēs, atvaļinājuma laikā vai brīvajās darbdienās. Primāri, dienests Zemessardzē ir iespēja dot savu artavu valsts aizsardzības stiprināšanā. Tomēr militārais dienests ir jēgpilns arī  citu iemeslu dēļ, piemēram, sevis pilnveidošanā, rakstura norūdīšanā, redzesloka paplašināšanā, militāru zināšanu un dažādu specialitāšu apgūšanā, kā arī savas fiziskās sagatavotības uzlabošanā.  Piedaloties militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, zemessargi arī apgūst un trenē rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās.

Zemessardzē nešķiro pēc dzimuma, tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 3. Latgales brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “3” vai rakstiet uz esizemessargs@mil.lv. Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni: Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Papildu informācija par dienestu Zemessardzē  www.esizemessargs.lv.

 

 

Fotogrāfija – no Zemessardzes 3. Latgales brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavojusi:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba

Informācijas daļa

Tālrunis: 26192444

e-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lvSkip to content