4.b klases skolniece Darja Rakicka – dzejoļu konkursa “Garā pupa 2021” laureāte

4.b klases skolniece Darja Rakicka – dzejoļu konkursa “Garā pupa 2021” laureāte

            Aprīlī biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludināja dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem aicināja piedalīties 5–15 gadus vecus bērnus un pusaudžus no visas Latvijas.

            “Konkursam nav īpašas tēmas. Vērojiet, domājiet un izsakiet vārdos paši sevi un pasauli, kas ir ap jums. Sūtiet dzejoļus, kas tapuši no brīva prāta un sev par prieku! Ielieciet tajos savas izjūtas, pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, savas ilgas pēc skolas draugiem, ar kuriem pašlaik nevarat būt kopā, attiecības ar cilvēkiem, arī bažas un dusmas, cerības un jautrību! Spēlējieties ar valodu! Tomēr ir svarīgi, lai dzejoļi būtu uzrakstīti labā latviešu valodā, kā arī tiktu pareizi lietotas pieturzīmes, ja tās tiek izmantotas,” rakstīja konkursa rīkotāji. Šim aicinājumam atsaucās arī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 3.b klase, iesūtot konkursam astoņus dzejoļus.

            Septembrī labākie darbi tika publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa 2021”. Konkursā piedalījās vairāki simti Latvijas bērnu.  Starp 70 laureātiem, kuru dzejoļi ir publicēti grāmatā, ir arī mūsu klases skolniece Darja Rakicka.  Jaunā dzejniece par savu dzejoli “Pilnais Mēness” balvā saņēma grāmatas “Garā pupa” eksemplāru.

            “Garajā pupā” publicēti 69 jauni mūsdienu autoru dzejoļi bērniem, kā arī atdzejojumi no poļu, holandiešu un somu valodas. Tāpat grāmatā lasāma arī pašu bērnu rakstītā dzeja, Ineses Zanderes pasaka, Laumas Mellēnas eseja par tautasdziesmām un labi zināma, kā arī piemirsta bērnu dzejas klasika. Šogad tā jau ir astotā atjaunotā dzejas gadagrāmta. To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējis mākslinieks Normunds Ozols. Dzejoļi no grāmatas klausāmi arī īpašā festivāla “Dzejas dienas” podkāstā, kur tos ierunājis aktieris Ģirts Krūmiņš.

 

Skolotāja Ineta GalvāneSkip to content