Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne

Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne

Diemžēl Covid-​19 pandēmijas dēļ 2021. gadā peldēšanas treniņus un nodarbības peldbaseinos nācās atcelt, jo apstākļi un noteikumi neatļāva tos realizēt. Tikai 14. jūnijā, samazinoties Covid-​19 pandēmijas statistiskajiem radītājiem un pateicoties Ilūkstes NSS vadības ātrai reaģēšanai, izdevās dažu dienu laikā reģistrēt nometni Valsts izglītības satura centrā un  MT- 4, MT-5 un MT- 7 peldēšanas grupām atgriezties pie sen gaidītā ūdens peldbaseinā. Un tas nebija vienkāršs pasākums, jo šogad saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem gan nometņu organizātoriem, gan dalībniekiem bija jāiepazīstās ar jaunām vadlīnijām nometnu organizēšanā un tās jāievēro.

 

Mūsu peldētājiem līdz šim divas reizes gadā tika organizētas dienas nometnes, taču šī bija īpaša, jo bērni bija noilgojušies gan pēc ūdens, gan pēc treniņiem, gan pēc sacensībām, gan pēc savstarpējās komunikācijas klātienē. Tāpēc tā bija lieliska iespēja to visu atgūt, un tā bija pirmā diennakts nometne 20 peldētājiem. Ir skaidrs, ka, tik ilgi dzīvojoties pa mājām, nav vienkārši tikai viena soļa attālumā no mājām uz septiņām dienām (no 14. līdz 20.jūnijam) palikt un atrasties jaunos apstākļos, citā vidē, un izturēt sen aizmirsto treniņu ritmu.

 

Jebkura nometne tiek organizēta ar nolūku paaugstināt un uzlabot audzēkņu peldprasmes, pilnveidoties garīgi un fiziski, iemācīties saturīgi pavadīt savu brīvo laiku, kā arī aizraujoši atpūsties.

Nometnē divreiz dienā notika divi peldēšanas treniņi un viena sausā treniņnodarbība, kur šoreiz audzēkņi  atkārtoja ne tikai jau apgūtos fiziskos uzdevumus, kas palīdz attīstīt un nostiprināt peldētāja fiziskās īpašības, bet arī apguva vieglatlētikā izmantojamos uzdevumus, lai nokārtotu jaunos kontrolnormtīvus uz sauszemes.

 

Katrs, pat mazs sportists, treniņos, un jo sevišķi nometnēs, gūst jaunu pieredzi, pārbauda savu trenētības līmeņi, izvērtē kļūdas un iemācās nepadoties grūtībām. Taču neviena nometne nebūtu kāds īpašs pasākums bērna dzīvē, ja tajā nebūtu brīva laika, kur ir iespēja sadarboties, spēlējot

galda spēles, vai aktīvi izvērsties piedāvātajās dažādveida aktivitātēs, mūzikas pavadījumā uzspēlēt aizraujošu spēli vai izmēģināt kādu jaunu deju soli, vai uzdziedāt kopīgi dziesmu.

Nometne ir tā vieta, kur ne tikai sekmējas bērna fiziskā attīstība, bet attīstās arī dzīvesprasmes un vispusīga personības veidošanās. Tā ir arī laba iespēja atpūsties un interesanti pavadīt laiku vasaras brīvlaikā un veidot jaunu pieredzi.

Nometni organizēja peldēšanas trenere Sņežana Bondere, viņai palīdzēja audzinātāja Everita Sķerškāne un nometni vadīja Tatjana Mašņuka.

 

Ilūkstes NSS peldēšanas trenere Sņežana Bondere


Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne
Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne
Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne
Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne
Sporta skolas peldētājiem organizētā nometne

Skip to content