Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri piedalīsies starptautiskajās mācībās “Kevadtorm 2021”

Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri piedalīsies starptautiskajās mācībās “Kevadtorm 2021”

Šonedēļ Igaunijā Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās “Kevadtorm 2021” jeb “Pavasara vētra”. 

Mācības sākās 17. maijā un turpināsies trīs nedēļas. Tajās piedalās ap 7000 karavīru un simtiem tehnikas vienību no ASV, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas un Polijas.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes profesionālā vienība šajās starptautiskajās mācībās piedalīsies kaujas šaušanas vingrinājumos ar mīnmetējiem. Mīnmetēju baterijas karavīri uz Igauniju dosies ar savu tehniku un munīciju uzreiz pēc Nacionālo bruņoto spēku starptautiskajām militārajām mācībām “Summer Shield XVII”, kas līdz 28. maijam norisinās Ādažu poligonā.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons kā profesionālā dienesta bataljons atjaunots pirms trim gadiem – 2018. gada 24. maijā. Tas izveidots kā pastāvīga Nacionālo bruņoto spēku apakšvienība Latgalē, izpildot Ministru kabineta rīkojumu.

Bataljons dibināts pirms 30 gadiem – 1991. gada 10. oktobrī, izveidojot bataljona štābu 10 zemessargu sastāvā. 2003. gadā tas tika reorganizēts un pievienots Zemessardzes 32. kājnieku bataljonam, bet pēc 15 gadiem atjaunots kā Zemessardzes Latgales brigādes profesionāla apakšvienība.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju. Tālrunis saziņai ar bataljonu – 26676291 un 27881952, e-pasts: dienests36kab@mil.lv/.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā. Daudzi tūkstoši pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, piedalās glābšanas darbos u.c.. 

Lai pievienotos Zemessardzei,  kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā.

Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Jolannas Ulmes fotogrāfijas no Sargs.lv: Zemessardzes 3. Latgales brigādes mīnmetējnieku apmācības.

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļa

Tālrunis: 26192444

E-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv


Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri piedalīsies starptautiskajās mācībās “Kevadtorm 2021”

Skip to content